top of page
  • atugmetal

METAL GERİ DÖNÜŞÜMÜ SERA GAZINI AZALTIYOR...

Bildiği üzere hurda metaller tekrardan geri dönüşüme sokularak yaşantımıza farklı metal mamüller olarak geri dönmektedirler.Peki metal geri dönüşümü olmasaydı neler olurdu!

Öncelikle demir cevheri için milyonlarca doğa ve yaşam alanı yok olacak, yaşam kaynağımız olan oksijen zamanla azalacaktı.

Ham demir cevheri ile geri dönüştürelebilir metal atıkların işleme aşamasında, metal cevheri cok daha zahmetli ve en tehlikelisi sera gazını daha fazla salgılamaktadır.Günümüz teknolojisinde filtreler olsa da %100 temizleme yapamamaktadır.Metal geri dönüşüm ile bu oran çok çok aşağıdadır.

Üretimi olan her maddenin hayatımızı kolaylaştırdığı gerçeği hepimiz tarafından bilinmektedir.Fakat bu ürünlerin üretim aşamasında her bireyin yaşam kalitesine ,oksijen kalitesine etkisi vardır bu sebepten hem yaşamamızı sağlıklı bir birey ve her imkana sahip kişi ve ülke olabilmek için üretip, bir diğer yandan da bu üretimin doğaya ve bizlere olan zararını minimize etmeliyiz ve bunu yaparken de çok fazla bir maliyet ve emek sarfetmemize gerek yoktur.Yapmamız gereken sadece bir kaç temel işlem vardır bunlardan bazıları şunlardır;

Doğamıza sahip çıkmak.

Yeşili Sevmek ve daha fazla yeşil alan yaratmak.

Geri dönüştürelebilir atıkları, ilgili birim ve kuruluşlara teslim etmek

En önemlisi zeki,doğayı ve yaşamı seven,saygılı bireyler yetiştirmek...

36 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page